DOÇ. DR. İLKE BAHÇECİ ŞİMŞEK ANASAYFA HASTALIKLAR HAKKIMIZDA İLETİŞİM

Botoks ve Dysport; dinamik kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir. İçeriğinde botulinum toksini bulunmaktadır. Bu ilaç, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği gibi daha pek çok faktör hücre düzeyinde serbest radikallerin üretimini hızlandırarak ciltteki kırışıklıkları arttırmaktadır. Yaşlanma kaçınılmazdır, ama etkilerini azaltmak ve geciktirmek kişilerin kendi elindedir.

Nasıl etki eder?

Dinamik çizgiler, yüz ifade çizgileridir; mimik hareketleri sırasında altındaki kasların kasılmalarıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur. Botox, enjeksiyon yapılan bölgede sinirlerdeki geçişi bloke edip "kas kasılmasını engelleyerek" buradaki derinin gerginliğini sağlar.

Bu çizgiler erken dönemde botox-dysport tedavisiyle düzeltilebilir. Zamanla çizgiler derinleşir tek başına bu tedavi yeterli düzelmeyi sağlayamaz başka ek tedaviler uygulanır.(lazer, dolgu maddesi enjeksiyonu gibi)

Uygulanma bölgeleri; alındaki yatay çizgiler, iki kaş arasındaki çizgiler, göz çevresi çizgileri, ağız çevresindeki çizgiler ve boyun çizgileridir. Botox, Dysport enjeksiyonu sonrasında etki 4-5 gün içinde görülür. 4-6 ay sonra tedavi etkisi azalmaya başlar ve enjeksiyon tekrarlanmalıdır.

Daha ayrıntılı bilgilendirme için Op. Dr. İlke Bahçeci Şimşek ile bağlantı kurabilirsiniz.

Bugün arayıp randevu
alabilirsiniz!


444 70 00
0 (533) 611 44 87

 
Ulaşım

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi
Balmumcu, Şakir Kesebir Caddesi
Gazi Umur Paşa Sokak No:28
34349, Beşiktaş/İSTANBUL