DOÇ. DR. İLKE BAHÇECİ ŞİMŞEK ANASAYFA HASTALIKLAR HAKKIMIZDA İLETİŞİM

Alt kapakta torbalanmalar hastaların sıklıkla şikayet ettikleri sorunlardandır, bu durum yüzün daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Nedenleri genetik ve yaşa bağlıdır. Alt göz kapağında septum dediğimiz bir zarın arkasında duran yağ dokusu daha öne gelmekte ve belirgin hal almaktadır. Alt gözkapağı gençleştirme ameliyatları ile fazla deri ve yağ pakeleri alınır.

Bu ameliyatlar genellikle lokal anestezi yada sedasyonla yapılır. Alt göz kapağı blefaroplasti ameliyatlarında kesi kirpikli kenarın hemen altında ciltten yada göz kapağının içinden (transkonjonktival yol) yapılabilir. Cilt çıkarılmayacak sadece yağ alınacaksa konjonktival yol tercih edilir, bu sayede ciltte kesi yapılmadan bu ameliyat gerçekleştirilebilir. Cilt kesisi ile yapılan hastalarda alt kapakta gevşekliği de varsa, alt kapağın sıkılaştırılması işlemi de eklenir.

Ameliyat sonrası buz uygulamaları morluk ve şişlikliklerin az olması için önemlidir. 7-10 günde morlukların geçmesi beklenir.

Alt ve üst kapaklarından blefaroplasti operasyonu olan hastamızın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası birinci ay fotoğrafları.

Daha ayrıntılı bilgilendirme için Op. Dr. İlke Bahçeci Şimşek ile bağlantı kurabilirsiniz.

Bugün arayıp randevu
alabilirsiniz!


444 70 00
0 (533) 611 44 87

 
Ulaşım

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi
Balmumcu, Şakir Kesebir Caddesi
Gazi Umur Paşa Sokak No:28
34349, Beşiktaş/İSTANBUL