Loading...
Loading...
Loading...
WhatsApp

Klinik İşlemler

BOTOX - DYSPORT UYGULAMALARI

Botoks ve Dysport; dinamik kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir. İçeriğinde botulinum toksini bulunmaktadır. Bu ilaç, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği gibi daha pek çok faktör hücre düzeyinde serbest radikallerin üretimini hızlandırarak ciltteki kırışıklıkları arttırmaktadır. Yaşlanma kaçınılmazdır, ama etkilerini azaltmak ve geciktirmek kişilerin kendi elindedir. Nasıl etki eder? Dinamik çizgiler, yüz ifade çizgileridir; mimik hareketleri sırasında altındaki kasların kasılmalarıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur. Botox, enjeksiyon yapılan bölgede sinirlerdeki geçişi bloke edip "kas kasılmasını engelleyerek" buradaki derinin gerginliğinin artmasını sağlar Bu çizgiler erken dönemde botox tedavisiyle düzeltilebilir. Zamanla çizgiler derinleşir tek başına bu tedavi yeterli düzelmeyi sağlayamaz başka ek tedaviler uygulanır; lazer, dolgu maddesi enjeksiyonu gibi. Uygulanma bölgeleri; alındaki yatay çizgiler, iki kaş arasındaki çizgiler, göz çevresi çizgileri, ağız çevresindeki çizgiler ve boyun çizgileridir. Botox enjeksiyonu sonrasında etki 4-5 gün içinde görülür. 4-6 ay sonra tedavi etkisi azalmaya başlar ve enjeksiyon tekrarlanmalıdır.

Göz Kapaklarında ve Yüzde İstemsiz Kasılmalar Blefarospazm İçin Botox Uygulamaları

Göz kapağını kapatan kasın istem dışı kasılması sonunda oluşur, kişi gözünü açamaz olur. Oldukça rahatsızlık verici bir durum olan blefarospazm, bazen kişilerin görmelerini ve günlük aktivitelerini bozacak derecede ağır seyredebilir. Sebebi tam olarak belli değildir. Tedavisinde botulinum toksini uygulanır. Etkisi geçicidir ve 3-5 ayda bir tekrarı gerekir. Bu tedavinin yeterli olmadığı durumlarda cerrahi müdahale gerekebilir.

Dolgu (Filler) Uygulamaları

Göz çevresi ve yüz bölgesi dolgu uygulamaları çok özellikli işlemlerdir. Doğru bölgeye, doğru dolgu, uygun teknikle uygulandığında iyi sonuçlar elde edilir. Zamanla yüzde sarkma, çökme, hacim kayıpları ve kontürle bozulabilmektedir. Bu durumun tedavisinde hyalüronik asit dolgular kullanılabilmektedir. Su tutma özelliği sayesinde dolgu etkisi gösterir. Ürünün tipine ve uygulanan bölgeye göre 6-12 ay arasında kalıcılığı bulunur.

Adres ve İletişim

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi Balmumcu, Şakir Kesebir Caddesi Gazi Umur Paşa Sokak No:28 34349, Beşiktaş/İSTANBUL

ilke.simsek@dogalzeka.com.tr

0533 611 4487

444 7000

Beni Takip Et