Loading...
Loading...
Loading...
WhatsApp

Klinik İşlemler

Alt Kapak Blefaroplasti

Alt kapakta torbalanmalar hastaların sıklıkla şikayet ettikleri sorunlardandır. Bu durum yüzün daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Nedenleri genetik ve yaşa bağlıdır. Alt göz kapağında septum dediğimiz bir zarın arkasında bulunan yağ dokusu daha öne gelmekte ve belirgin hal almaktadır. Alt gözkapağı gençleştirme ameliyatları ile fazla deri ve yağ pakeleri alınır. Bu ameliyatlar genellikle genel anestezi ya da sedasyon anestezisi ile yapılmaktadır. Alt göz kapağı blefaroplasti ameliyatlarında kesi kirpikli kenarın hemen altında ciltten ya da iz olmadan göz kapağının içinden (transkonjonktival yol) yapılabilir. Genç hastalarda genellikle cilt çıkarılmasına gerek olmaz bu durumda transkonjonktival yol tercih edilir. Bir miktar yağ alınır, bir miktar yağ ise çökme olan kısımlara yayılır. Cilt kesisi ile yapılan hastalarda yağ pakelerine cilt yoluyla ulaşılır. Bir miktar yağ alınır, bir miktar yağ boşluklara yayılır ve göz çevresinde iskelet şeklinde görüntü olması engellenmiş olur. Göz çevresi ameliyatlarında son yıllarda çok fazla yağ almadan fazla yağların yayılması şeklinde uygulamalar çok daha önem kazanmıştır. Eş zamanlı olarak hastamızda alt kapak gevşekliği de varsa, alt kapağın sıkılaştırılması işlemi de eklenir. Gerekirse orta yüzün bir miktar yukarı alınır. Ameliyat sonrası buz uygulamaları, istirahat, baş yukarıda pozisyonda dinlenme, sigara kullanılmaması morluk ve şişliklerin az olması için önemlidir. 7-10 günde morlukların geçmesi beklenir. Transkonjonktival yolla alt kapak blefaroplasti operasyonu olan hastalarımızın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası üçüncü ay fotoğrafları.

Transkonjonktival yolla alt kapak blefaroplasti operasyonu olan hastalarımızın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası üçüncü ay fotoğrafları.
About
About
About
Cilt yoluyla alt kapak blefaroplasti operasyonu olan hastalarımızın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası üçüncü ay fotoğrafları.
About
About
About
About

Daha ayrıntılı bilgilendirme için Op. Dr. İlke Bahçeci Şimşek ile bağlantı kurabilirsiniz.

Adres ve İletişim

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi Balmumcu, Şakir Kesebir Caddesi Gazi Umur Paşa Sokak No:28 34349, Beşiktaş/İSTANBUL

ilke.simsek@dogalzeka.com.tr

0533 611 4487

444 7000

Beni Takip Et